A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Dlaczego należy odśnieżać dach zimą?

Odśnieżanie dachu zimą to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Śnieg i lód na dachu mogą stanowić zagrożenie dla mieszkańców domu, przechodniów i pojazdów. Ponadto, nadmierny ciężar śniegu może uszkodzić konstrukcję dachu i spowodować jego zawalenie. Dlatego warto zadbać o regularne odśnieżanie dachu.

Zapobieganie awariom konstrukcji dachu

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że odpowiednie odśnieżanie dachu zimą przeciwdziała poważnym awariom konstrukcji. Długotrwałe obciążenie dachów śniegiem może prowadzić do ich osłabienia, a nawet utraty nośności. W efekcie może dojść do tragicznego w skutkach zawalenia dachu, który wtedy będzie wymagał natychmiastowej naprawy lub całkowitej wymiany. W Dachłącz znajdziesz szeroki wybór pokryć dachowych w Górze Kalwarii. Doradzimy Ci, jakie pokrycie będzie najlepsze dla Twojego domu i zapewnimy fachowy montaż oraz serwis.

Warto jednak uniknąć jednak osłabienia dachu i już wcześniej zadbać o jego właściwe odśnieżanie. Regularne usuwanie śniegu z dachów pozwala na utrzymanie ich nośności oraz sprawności konstrukcji. Tym samym zapobiega występowaniu nieszczelności czy pęknięć, które mogą prowadzić do niewielkich, ale uciążliwych przecieków oraz uszkodzeń pokrycia dachowego.

Zabezpieczenie przed zawilgoceniem

Kolejnym argumentem przemawiającym za regularnym odśnieżaniem dachu jest ochrona przed zawilgoceniem. Obfite opady śniegu mogą prowadzić do tworzenia się na dachach tzw. zastojów wodnych, które zalegając na powierzchni, mogą powodować penetrację wilgoci do wnętrza pokrycia dachowego oraz do wnętrza domu. Prowadzi to nie tylko do zniszczenia materiałów izolacyjnych czy konstrukcji drewnianych, ale także może prowadzić do wystąpienia pleśni i grzybów, które mają negatywny wpływ na zdrowie domowników.

Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy oferują usługi dekarskie oraz sprzedaż materiałów do krycia i budowy dachów. Wykorzystując doświadczenie oraz najnowocześniejsze technologie, są oni w stanie zagwarantować nie tylko profesjonalne odśnieżanie dachu, ale także doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich pokryć dachowych oraz systemów odwodnienia.