A huge collection of 3400+ free website templates www.JARtheme.COM WP themes and more at the biggest community-driven free web design site

Czym cechuje się blacha na rąbek?

Blacha na rąbek to coraz popularniejszy materiał wykorzystywany w budownictwie. Właśnie planujesz remont dachu lub budowę domu i zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na tę innowacyjną technologię? Poniżej znajdziesz istotne wskazówki.

Co to jest blacha na rąbek?

Blacha na rąbek zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Wyróżnia się ona specjalnym systemem łączenia poszczególnych elementów pokrycia dachowego, co sprawia, że całość jest szczelna oraz trwała. Blacha na rąbek może być wykonana z różnych materiałów, takich jak: stal ocynkowana, aluminium, tytan-cynk czy miedź.

Zalety stosowania blachy na rąbek

Wybór blachy na rąbek jako pokrycia dachowego to wiele korzyści zarówno dla inwestora, jak i mieszkańców domu. Oto najważniejsze z nich:

  • estetyka – świetnie komponuje się z różnymi stylami architektonicznymi. Jej gładka powierzchnia i precyzyjne łączenia sprawiają, że dach wygląda elegancko i nowocześnie;
  • trwałość – może ona służyć bezawaryjnie nawet przez kilkadziesiąt lat, a jej odporność na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie inwestycje na lata;
  • szczelność – montaż blachy na rąbek polega na zabezpieczaniu poszczególnych elementów przy pomocy specjalnych klamer, co gwarantuje pełną szczelność konstrukcji. Tym samym ochrona przed wilgocią czy wpływem negatywnych warunków atmosferycznych jest na bardzo wysokim poziomie.

Montaż blachy na rąbek – praktyczne wskazówki

Montaż powinien być wykonany przez doświadczonych fachowców, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na temat tego rodzaju pokrycia dachowego. Przed montażem należy dokładnie sprawdzić stan podkonstrukcji dachu. Jeśli jest ona wykonana z drewna, warto zwrócić uwagę na ewentualne oznaki ataku insektów czy grzybów.